İstanbul’a Bu Yönden Girilemiyor

Kurban Bayramı tatilini Trakya ve Çanakkale’nin turistik bölgelerinde geçiren tatilciler, dönüş yolunda yoğun trafikle karşılaştı. Dokuz günlük tatilin bitmesiyle Tekirdağ’dan İstanbul yönüne araç yoğunluğu arttı. Özellikle Tekirdağ’ın Silivri ilçesine sınır olan Çorlu kavşağında ve Marmaraereğlisi ilçesi ile kent merkezinde araç kuyrukları zaman zaman 3 kilometreye ulaştı.

YOLLARDA YOĞUNLUK ARTIYOR

Trafik polisleri ve jandarma ekipleri, trafiğin akışını sağlamak için önemli kavşaklarda önlem aldı. Jandarma ekipleri, trafik akışını dronla havadan takip etti. Yetkililer, ilerleyen saatlerde yoğunluğun daha da artmasını beklediklerini belirtti.

ALTERNATİF YOLLAR KULLANILABİLİR

Yetkililer, Çanakkale yönünden İstanbul’a gidecek sürücülerin, Tekirdağ kent merkezinin yanı sıra Çorlu ilçesi üzerinden yoğunluk bulunmayan TEM Otoyolu’nu da kullanabileceklerini kaydetti. Bu öneri, sürücülerin trafikte daha az zaman kaybetmelerini sağlayabilir.

ÖNLEMLER DEVAM EDİYOR

Polis ve jandarma ekipleri, trafik yoğunluğunu azaltmak için yoğun mesai harcıyor. Özellikle dönüş yoğunluğunun arttığı noktalarda, sürücülerin sabırlı olması ve trafik kurallarına uyması gerektiği vurgulandı. Bayram tatilinden dönenlerin güvenli bir şekilde evlerine ulaşmaları için gerekli tüm önlemler alınıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir