Haytap’tan ‘Başıboş Köpekler’ İle İlgili Yasa Hazırlığına Tepki

Haytap, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Başıboş köpek sorunu yoktur. Başıboş köpeklerin sorunları vardır. Hatta başıboş cahil ve cahilliğinden cüret alan insan sorunu vardır” şeklinde sert bir mesaj paylaştı.

Haytap, sokaklardaki hayvanların varlığının sorumluluğunu sadece sivil toplum kuruluşlarına (STK) değil, etkin bir şekilde görevlerini yerine getirmeyen, motivasyonu düşük, vizyonsuz ve sorumsuz kamu görevlilerine yükleyerek sert bir eleştiri getirdi. Ayrıca, sokaklardaki köpek sayısının azalmasında gönüllülerin büyük fedakarlıklarının etkili olduğunu belirterek, gönüllülerin bakanlıkla uyumlu bir şekilde çalışmalarına rağmen haksız yere suçlandığına dikkat çekti:

“HAYVANLARA YÖNELİK SALDIRILARIN SAYISI, HAYVANLARIN İNSANLARA SALDIRI SAYISINDAN DAHA YÜKSEKTİR”

“Bizler, mancacıların olduğu, eşeklere tatil izni verildiği, yaban hayvanlarının dağlarda padişah emriyle beslendiği, Hayırsızada’ya giden köpekleri engellemek için gemileri basan bir kültürden geliyoruz. Batının saçma sapan kopyalama kültürüne aşık insanların yönlendirmesiyle, onların sorunlarını çözemeyiz.”

Biz Haytap olarak ülke genelinde gerçekleştirdiğimiz kısırlaştırma çalışmaları, kurduğumuz ameliyathaneler ve sahip olduğumuz demirbaşlar gibi adımlarla, bu alanda faaliyet gösteren diğer sivil toplum kuruluşlarının yapmadığı işleri üstleniyoruz. Ancak, batıdan kopyalanan saçma sapan kültürün etkisi altında olanlarla, sorunlarını çözemeyiz. Biz sokaklarda kontrolsüz hayvanlar istemiyoruz, ancak çözüm hapishane benzeri bakımevleri kurmak veya sahayı bilmeden akıl vermek değildir! denildi.

TARİHİN YÜZ KIZARTAN HAYVAN SÜRGÜNÜ HAYIRSIZ ADA ÖRNEĞİYLE DERS ALALIM

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir