FIFA Başkanı Bombayı Patlattı: FIFA Lisanslı Yeni Bir Futbol Oyunu Geliyor!

Geçtiğimiz hafta sizlerle paylaştığımız bir haberimizde, yeni bir FIFA oyunu için 2K Games ile anlaşmaya varıldığı iddiasından bahsetmiştik. Bu iddia, FIFA 2K25‘in yolda olduğunun düşünülmesine yol açmıştı. 

Şimdiyse konuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. FIFA Başkanı Gianni Infantino, konuyla ilgili bir açıklama yaptı. Infantino, bu açıklama kapsamında yeni bir FIFA oyununun yolda olduğunu resmen doğruladı. Ancak FIFA Başkanı, ser verip sır vermedi desek yeridir!

“Yeni ortak” vurgusu dikkatlerden kaçmadı!

Gianni Infantino tarafından yapılan açıklamada, “Yeni ortaklarımızla yeni bir futbol oyunu geliştiriyoruz. Yeni FIFA oyununa hazır olun.” ifadeleri kullanıldı. Burada önemli olan detay, “yeni ortak” ibaresiydi. Bu açıklama, 2K Games’in FIFA’nın yeni ortağı olmuş olabileceği düşüncesini destekliyor. Ancak şu an için kesinleşmiş bir şey yok. Yeni bir resmî açıklamayı beklemek gerekecek.

Yaşanan bu gelişmenin futbol oyunlarını seven oyuncular için çok önemli olduğunu söylemek gerek. Zira EA Sports, EA Sports FC 24 ile bu sektörü domine etmeyi başardı. Hâl böyle olunca FIFA’nın çok iyi bir deneyim sunması ve EA Sports FC 24’e ciddi anlamda rakip olması şart. Açık konuşmak gerekirse FIFA Başkanı Gianni Infantino da bunun farkında. Çünkü konuyla ilgili açıklamasında, yeni oyunun “dijital futbol deneyimi” sunacağını söyledi. Ancak bundan ne kast ettiğini şimdilik bilmiyoruz.

FIFA ile 2K Games anlaşmasıyla ilgili iddialar için:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir